PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIE W RAMACH SZWAJCARSKIEGO
PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH
THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION

Pierwsza wizyta.

Spostrzeżenia, zdarzenia, opinie.

Moderator: Zdzisław

Pierwsza wizyta.

Postautor: Zdzisław » 10 gru 2014, 21:39

Dobre wspomnienia łatwo się zacierają, przykre doświadczenia często pozostają w pamięci do końca życia.
Pierwsza wizyta u stomatologa powinna mieć miejsce już w okresie wyrzynania się pierwszych ząbków. Dzięki niej zdobędziemy informacje na temat higieny, profilaktyki próchnicy i zapobiegania ewentualnym wadom zgryzu.
Przed wizytą należy opowiedzieć dziecku o pracy stomatologa. Żeby rozmowa była ciekawsza najlepiej zrobić to w formie zabawy.
Zwróćmy uwagę na to, żeby w obecności dziecka nie rozmawiać o własnych, nieprzyjemnych doświadczeniach. Emocje towarzyszące rozmowie i słowa takie jak wyrywanie, ból, wiercenie, igła, strzykawka mogą spowodować, że dziecko zacznie bać się wizyt, nawet gdy jeszcze nigdy nie było u dentysty i nie ma racjonalnych powodów do obaw. Jeżeli określone słowa będą połączone z negatywnymi emocjami, dziecko wyczuje to i będziemy mieli problem z odzyskaniem pozytywnych skojarzeń. Nie należy używać słów "nie bój się, nie będzie bolało" ponieważ to sugeruje, że mogą wystąpić nieprzyjemne zdarzenia, a jeżeli w czasie wizyty (niekoniecznie pierwszej), przytrafi się jakiś problem, to dziecko straci zaufanie.
Należy poinformować lekarza o tym, że jest to pierwsza wizyta. W gabinecie małemu pacjentowi należy pokazać narzędzia i urządzenia, z którymi będzie miał kontakt. Na pytania dziecka "co to jest? do czego to służy?" należy odpowiedzieć tak, żeby dziecko zrozumiało, dzięki temu później będzie miało mniej obaw i będzie spokojniejsze.
Bardzo ważne jest, żeby pierwsza wizyta była krótka i żeby nie były wykonywane żadne nieprzyjemne zabiegi.
Awatar użytkownika
Zdzisław
 
Posty: 56
Rejestracja: 09 gru 2014, 9:23

Re: Pierwsza wizyta.

Postautor: Magdalena55 » 17 lut 2016, 20:06

ja mma znajomego stomatologa- cudowny człowiek..dzięki niemu, podejściu,. cierpliwości, pozwoleniu by dziecko tu dotknęło, tam nacisnęło..nie mam z synkiem zadnych problemów jeśli chodzi o wizyty u stomatologa:)
Magdalena55
 
Posty: 11
Rejestracja: 17 lut 2016, 0:29

Re: Pierwsza wizyta.

Postautor: misiek » 20 kwie 2016, 12:23

Pierwsza wizyta jest bardzo ważna Warto więc przygotować malucha na to co go tam czeka Dobrym pomysłem jest opowiadanie bajek o przebiegu wizyty u dentysty, jak również o bojach, jakie muszą stoczyć szczotka i pasta z rojem bakterii. Pomocą mogą tu być książeczki z ilustracjami oraz kreskówki, które wywołają uśmiech na buzi malucha.Przygotowane psychicznie dziecko na wizytę nie będzie miało już później problemów.
misiek
 
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2016, 8:58

Re: Pierwsza wizyta.

Postautor: misiek » 26 kwie 2016, 10:29

Gdy maluszek skończy rok, rodzice powinni zabrać go do stomatologa rozpoczynając tym samym długoletnią krucjatę o zdrowe zęby.Pierwsza wizyta dziecka u dentysty Polecam lekturę na ten temat.....
http://www.osesek.pl/zdrowie-i-pielegna ... tysty.html
misiek
 
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2016, 8:58


Wróć do Między nami rodzicami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron