PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIE W RAMACH SZWAJCARSKIEGO
PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH
THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION

zęby niemowlaka-jak dbać

Moderator: Karolina

zęby niemowlaka-jak dbać

Postautor: Magdalena55 » 17 lut 2016, 20:09

podsyłam artykuł w którym fajnie opisane jest jak należy dbać o pierwsze zęby naszego malucha, a nawet o dziąsła zanim te ząbki się pojawią, i jaki ma to wpływ na zdrowie zębów w przyszłości...http://www.osesek.pl/zdrowie-i-pielegna ... relki.html polecam przeczytanie:)
Magdalena55
 
Posty: 11
Rejestracja: 17 lut 2016, 0:29

Re: zęby niemowlaka-jak dbać

Postautor: Karolina » 23 lut 2016, 16:19

Dziękujemy za link.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że:
- ząbki myjemy pastą do zębów z fluorem od momentu pojawienia się ich w jamie ustnej
- lekarza stomatologa odwiedzamy jak najwczęśniej (pomiędzy 6-12tym miesiącem życia)

W nowej książeczce zdrowia dziecka pierwsze trzy wizyty u dentysty odbywają się do 12 mca.
Karolina
 
Posty: 22
Rejestracja: 09 gru 2014, 9:21

Re: zęby niemowlaka-jak dbać

Postautor: Magdalena55 » 12 wrz 2016, 18:23

właśnie wyczytałam na https://www.doz.pl/czytelnia/a12629-Sto ... _prochnicy ze każde dziecko od chwili narodzin ma mieć przypisanego stomatologa – to najnowszy pomysł ministerstwa zdrowia na poprawę kondycji naszych zębów. Zgodnie z informacjami „Dziennika Gazety Prawnej”, w tym modelu stomatolodzy mieliby kompetencje podobne do lekarzy pierwszego kontaktu...więcej w czytelni apteki na podanej stronie...ale jak już poczytacie, napiszcie co o tym myslicie...kiedyś pamietam ze w szkole nas oglądały panie dentystki...u mnie w podstawówce był stomatolog...moze i dobrze bo ktoś te zęby kontrolował. A teraz wszytsko zalezy wyłącznie od rodziców..dziadków...jak uważacie?
Magdalena55
 
Posty: 11
Rejestracja: 17 lut 2016, 0:29

Re: zęby niemowlaka-jak dbać

Postautor: Irkaka » 27 lis 2016, 21:11

O zęby warto dbać już od najwcześniejszych lat. Ja swojej córci myłam zęby już od momentu pojawienia się pierwszego mleczaka. Teraz też coraz więcej szczoteczek i innych specyfików jest przeznaczonych dla najmniejszych. Na przykład ostatnio na *** widziałam zestaw w którym jest specjalny gryzak masujący dziąsła i do tego szczoteczka. Jest też sporo past dla dzieci, które pomogą zachęcić najmłodszych do dbania o ząbki.
Irkaka
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2016, 21:07


Wróć do Higiena jamy ustnej u niemowląt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron