Strona 1 z 1

Pierwsza wizyta.

Post: 10 gru 2014, 21:39
autor: Zdzisław
Dobre wspomnienia łatwo się zacierają, przykre doświadczenia często pozostają w pamięci do końca życia.
Pierwsza wizyta u stomatologa powinna mieć miejsce już w okresie wyrzynania się pierwszych ząbków. Dzięki niej zdobędziemy informacje na temat higieny, profilaktyki próchnicy i zapobiegania ewentualnym wadom zgryzu.
Przed wizytą należy opowiedzieć dziecku o pracy stomatologa. Żeby rozmowa była ciekawsza najlepiej zrobić to w formie zabawy.
Zwróćmy uwagę na to, żeby w obecności dziecka nie rozmawiać o własnych, nieprzyjemnych doświadczeniach. Emocje towarzyszące rozmowie i słowa takie jak wyrywanie, ból, wiercenie, igła, strzykawka mogą spowodować, że dziecko zacznie bać się wizyt, nawet gdy jeszcze nigdy nie było u dentysty i nie ma racjonalnych powodów do obaw. Jeżeli określone słowa będą połączone z negatywnymi emocjami, dziecko wyczuje to i będziemy mieli problem z odzyskaniem pozytywnych skojarzeń. Nie należy używać słów "nie bój się, nie będzie bolało" ponieważ to sugeruje, że mogą wystąpić nieprzyjemne zdarzenia, a jeżeli w czasie wizyty (niekoniecznie pierwszej), przytrafi się jakiś problem, to dziecko straci zaufanie.
Należy poinformować lekarza o tym, że jest to pierwsza wizyta. W gabinecie małemu pacjentowi należy pokazać narzędzia i urządzenia, z którymi będzie miał kontakt. Na pytania dziecka "co to jest? do czego to służy?" należy odpowiedzieć tak, żeby dziecko zrozumiało, dzięki temu później będzie miało mniej obaw i będzie spokojniejsze.
Bardzo ważne jest, żeby pierwsza wizyta była krótka i żeby nie były wykonywane żadne nieprzyjemne zabiegi.

Re: Pierwsza wizyta.

Post: 17 lut 2016, 20:06
autor: Magdalena55
ja mma znajomego stomatologa- cudowny człowiek..dzięki niemu, podejściu,. cierpliwości, pozwoleniu by dziecko tu dotknęło, tam nacisnęło..nie mam z synkiem zadnych problemów jeśli chodzi o wizyty u stomatologa:)

Re: Pierwsza wizyta.

Post: 20 kwie 2016, 12:23
autor: misiek
Pierwsza wizyta jest bardzo ważna Warto więc przygotować malucha na to co go tam czeka Dobrym pomysłem jest opowiadanie bajek o przebiegu wizyty u dentysty, jak również o bojach, jakie muszą stoczyć szczotka i pasta z rojem bakterii. Pomocą mogą tu być książeczki z ilustracjami oraz kreskówki, które wywołają uśmiech na buzi malucha.Przygotowane psychicznie dziecko na wizytę nie będzie miało już później problemów.

Re: Pierwsza wizyta.

Post: 26 kwie 2016, 10:29
autor: misiek
Gdy maluszek skończy rok, rodzice powinni zabrać go do stomatologa rozpoczynając tym samym długoletnią krucjatę o zdrowe zęby.Pierwsza wizyta dziecka u dentysty Polecam lekturę na ten temat.....
http://www.osesek.pl/zdrowie-i-pielegna ... tysty.html